A modern fájdalomcsillapító szereknek, illetve rendelőnk kiváló technikai felszereltségnek köszönhetően ma már egyáltalán nem kell tartani a szájsebészeti eljárásoktól! Kiváló orvosaink és asszisztenseink a legnagyobb gondossággal végzik el a beavatkozásokat, lerövidítve ezzel a gyógyulás és a kezelés utáni kellemetlenségek időtartamát.
Fogeltávolítás, foghúzás

A páciensek számára az egyik legrettegettebb fogászati beavatkozás a fogeltávolítás, foghúzás. Fogorvosaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy az adott fogat megmentsék, de az esetek kis százalékában elkerülhetetlenné válik a fog eltávolítása. Ha foghúzásra kerül sor, kollégáink a legnagyobb körültekintéssel végzik e beavatkozást, hogy a betegnek a lehető legkisebb fájdalommal, kellemetlenséggel járjon.
Amikor elkerülhetetlen a foghúzás:
- A fogszuvasodás olyan mértékben károsította a fogat, hogy az már töméssel vagy protetikai módszerekkel (inlay, korona stb.) nem állítható helyre.
- Súlyos fogágybetegség esetén.
- A páciensnél gócbetegséget diagnosztizáltak (ízületi gyulladások, hajhullás, szemproblémák) és annak oka egy gyulladt fog.
- A gyulladt fog gyökérkezeléssel nem gyógyul, vagy a gyökérkezelés nem kivitelezhető.
- Fogszabályozási célból.
Mit tegyünk foghúzás után?
- A foghúzás után ne dohányozzon, ne fogyasszon alkoholt, kávét, tejes ételeket.
- A sebben lévő véralvadékot nyelvével ne piszkálja. A száját 1-2 napig ne öblögesse. Nagyon fontos, hogy a keletkező véralvadék kitöltse a húzás helyét – ez a gyógyuláshoz elengedhetetlen.
- Ha a sebből szivárgó vérzést tapasztal, harapjon rá egy újabb tiszta gézlapra, ezt addig ismételje, amíg a vérzés el nem múlik
- Nagyon fontos a szájhigiéné: a fogakat óvatosan meg kell mosni.
- Az adott területet kívülről hideggel borogathatja.
- A beavatkozás után próbáljon pihenni, fizikai munkát, sporttevékenységet aznap ne végezzen.
- Az érzéstelenítő hatása körülbelül 2 óra hosszat tart, ez idő alatt nem szabad étkezni, hogy elkerüljük a nyelv vagy az arc véletlen megharapását.
- Az érzéstelenítés után fájdalom jelentkezhet, – ilyenkor javasolt a fog eltávolítása után 1-1,5 órával fájdalomcsillapító tabletta bevétele.
- Amennyiben a seb a beavatkozást követő 3 nap múlva is fájdalmas, illetve a fog helye szokatlanul duzzadt, kérjük, keresse fel kollégánkat!
Ciszta – gyökércsúcs rezekció
A ciszta fejlődési rendellenességből származó, vagy gyulladásos eredetű képlet. Nem tartozik a daganatok csoportjába, mert növekedése nem sejtosztódás eredménye.
Ha a gyökér csúcsa körül gyökérciszta alakult ki, akkor a fog gyógyulását csak akkor várhatjuk, ha ezt a cisztát műtétileg eltávolítjuk. A gyökércsúcs rezekció (gyökércsúcs csonkolás) során a kóros gyökércsúcs körüli szövetekkel együtt a gyökér csúcsi végét eltávolítjuk a fog megtartása és a gyökércsúcs körüli tér gyógyulása érdekében.