A kisgyerekek „fogszabályzója” –
a myofunkcionális tréner
Nem kell megvárnunk a maradó fogak megjelenését a fogszabályozáshoz, hiszen az innovatív myofunkcionális trénert már egészen kis korban bevethetjük.
Nem kell megvárnunk a maradó fogak megjelenését a fogszabályozáshoz, hiszen az innovatív myofunkcionális trénert már egészen kis korban bevethetjük.
Íme, egy újabb Profidentes sikertörténet, ahol a komoly fogászati problémák megoldásán túl páciensünk bizalmának megszerzése is kihívások elé állította kollégáinkat. De ők ezt az akadályt is vették – Profidentes profizmussal és emberséggel! Éva kameránk előtt is mesélt a rendelőnkben szerzett pozitív élményeiről.
A szájzuhany nem helyettesíti a fogmosást, de nagyszerű kiegészítője annak! Segítségével hatékonyabbá tehető a szájápolás, de fontos, hogy tisztában legyünk a használat helyes módjával, illetve azzal, kinek ajánlott és kinek nem!
Mi van akkor, ha valaki egy korábban átélt negatív fogászati élmény miatt már nem tud hinni a szakembereknek? Csapatunk egy emberként vallja, hogy a lerombolt bizalom újraépíthető. Nem kell hozzá más, mint magabiztos szakmai tudás, törődés, türelem, empátia és egy kis vidámság.
Páciensünk a Profidentben mindezt megtalálta, és ennek, valamint bátorságának hála, véget ért fogászati kálváriája.
Szereti a kihívásokat, erős benne a versenyszellem; az élet minden területén, így munkája során is a maximumot hozza ki magából. Ismerjék meg dr. Horváth Tibor dentoalveolaris sebész szakorvos kollégánkat!
Mindig is segíteni vágyott, tenni akart az emberekért, örömöt, pozitív változást hozni az életükbe. Gyermekkorától orvosnak készült, a gimnázium alatt döntötte el, hogy a fogorvosi hivatást választja. Döntésének okairól, eddigi szakmai életútjáról és az apás élet szépségeiről is szó esett, amikor dr. Hegyi Ferenccel beszélgettünk.
Amióta májusban újraindulhatott a fogászati ellátás, még jobban figyelünk az eddig is kiemelten kezelt higiéniára és egyéb óvintézkedésekre, hogy a járványügyi helyzetben is biztonságban érezhessék és tudhassák magukat pácienseink.
Klinikánk hétfőtől péntekig 8.00 és 19.00, szombaton 9.00 és 16.00 óra között áll az Ön rendelkezésére. A telefonos megkereséseket nyitvatartási időben tudjuk fogadni; amennyiben más időpontban hívja ügyfélszolgálatunkat, visszahívjuk Önt.
Hosszabb hallgatás után újabb naplóbejegyzéssel jelentkezik fogszabályzós páciensünk, Szilvia. Vegyék fel újra a krónika fonalát!
Az Ausztriában töltött fél évtized alatt megtanult önállóan, magas színvonalon ténykedni. A tökéletességre törekszik, kizárólag a maximum teszi elégedetté.
Dr. Csillag Eszterrel beszélgettünk.
Szülők és szakemberek körében is megoszlanak a vélemények: tiltsuk, engedjük? Meddig jó, mikortól árt? A gyerekkori ujjszopásról és cumizásról beszélgetünk.
Repülnek a hónapok, egyre több a teleírt oldal Vésztői Szilvia naplójában. Íme, a fogszabályozás krónikája nyolcadik bejegyzése!
25 év. Ennyi ideje létezik a Profident! Mi a negyed évszázada tartó töretlen siker titka? Jubileumi cikkünkből – sok egyéb más mellett – ez is kiderül!
Górcső alá vesszük a cukorbetegség okozta fogászati panaszokat és adunk néhány tippet, hogyan kerüljük el azokat!
Nyelvtörőkkel traktálja Önöket, megosztja bizonytalanságait, apró örömeit, és egy csodálatos hírt: íme, Szilvia fogszabályozás krónikája újabb fejezete!
Fogtechnikus kollégánk, páciensünk és egyben krónikásunk, Vésztői Szilvia már a hatodik bejegyzésnél tart fogszabályozás-krónikájában. Hosszú még az előtte álló út, de lelkesedése és mosolya töretlen és letörhetetlen.
A rendelő, a focipálya és a koncerttermek között oszlik meg ideje. Ugyanúgy dolgozik, ahogyan a bőrt rúgja, vagy épp a klarinétot fújja. Teljes odaadással, szívvel-lélekkel.
Ismerjék meg dr. Horváth Dániel kollégánkat!
Fogtechnikus kollégánk és páciensünk, Vésztői Szilvia naplójába gyűlnek a beírások. Itt a fogszabályozás krónikájának ötödik fejezete, amelyben többek között az első készülék-beállításról mesél.
Cukorbeteg páciensünk életében minőségi változást hozott a fogászati implantáció. És nem csak azért, mert ismét megeheti kedvenc steakjét!
Lehet a fogorvoslást finoman és lágyan művelni? És ha lehet, hogyan?
Olvassa el dr Mártonné dr. Danka Eszterrel, a Profident konzerváló fogászat és fogpótlástan szakorvosával készült beszélgetésünket, ahol többek között erre is fény derül!
Új fejezettel bővült fogtechnikus kollégánk és egyben páciensünk, Vésztői Szilvia virtuális fogszabályozás-krónikája, tele érdekes és meglepő fordulattal. Ezt a részt se hagyják ki!
46 éves páciensünk nagy utat járt be a Profidenttel, és nem csak a félelem leküzdését illetően. Beszámolójában nyíltan beszélt fogászati problémáiról, a sikeres kezelés életminőségre gyakorolt pozitív hatásairól. A vele történteket nem csak ő élte meg csodaként, hanem a Profident munkatársai is. Kezelőorvosa, dr. Gucsi Végh Krisztián is szívesen emlékszik vissza az esetre, ami szerinte számos tanulságot hordoz.
46 éves páciensünk nagy utat járt be a Profidenttel, és nem csak a félelem leküzdését illetően. Érdemes megismerni a történetét, leginkább azért, mert rendkívül nyíltan beszél fogászati problémáiról, illetve a sikeres kezelés életminőségre gyakorolt pozitív hatásairól.
A mikroszkóppal végzett gyökérkezeléseknek hála a korábban húzásra ítélt fogak megmenthetővé válnak; márpedig a saját fogak megtartására egyre nő az igény.
Fogtechnikus kollégánk újabb bejegyzést tett közzé virtuális fogszabályozás naplójában, így Önök is betekintést nyerhetnek fogszabályozó kezelése történéseibe.
Fogtechnikus kollégánk tovább írja egy fogszabályozás krónikáját. Második bejegyzése a készülék felhelyezéséről és a kezdeti, nem várt nehézségekről szól. No és arról, hogy mégis, ezek ellenére töretlen a derű benne és a mosoly az arcán.
Vésztői Szilvia fogtechnikus kollégánk és egyben páciensünk első élménybeszámolójából kiderül, hogyan zajlik az állapotfelmérés, hogy milyen az, amikor az ember maga önti ki gipszből a fogairól vett lenyomatot, és hogy mennyire komoly tervezés áll egy-egy fogszabályzó kezeléssorozat mögött. Fogadják szeretettel egy fogszabályozás őszinte krónikáját!
Egy fogszabályozás krónikája. Fogtechnikus kollégánk egyik napról a másikra döntötte el, hogy belevág a fogszabályozó kezelésbe. Tapasztalatait, az átélt élményeket naplóban rögzíti.
„A legnagyobb szakmai eredmény számomra az, ha a munkám folyományaként a kollégák egészséges alapokra építkezhetnek; csak ekkor várható teljes gyógyulás. Úgy is fogalmazhatnék, hogy mi, parodontológusok a környezet felelősei vagyunk” – mondja dr. Rácz Berta Judit parodontológus kollégánk.
Az implantológia a fogorvostudomány legdinamikusabban fejlődő területe. Az innovatív fejlesztéseknek köszönhetően a foghiányok pótlásának folyamata szinte napról napra gyorsabb, eredményesebb és kíméletesebb módon történik.
„A fogorvosi szakmában megtaláltam mindazt, ami fontos számomra: az alkotást, a gyógyítást, a változatosságot – mondja dr. Csomó Krisztián, a Profident konzerváló fogászat és fogpótlástan orvosa.
„Az a szakmai és emberi útmutatás, amit itt kapunk, életre szóló minta és fogódzó lehet” – vallja dr. Fazekas Tamás, aki 2017 ősze óta tagja a Profident csapatának. Jelenleg rezidens idejét tölti itt, de szavaiból ítélve kapcsolata a Profidenttel nem szorítkozik majd pusztán erre az időszakra.
A fogorvostól való félelem meglehetősen gyakori, van aki emiatt a fogorvosi látogatásokat akár évekig is halogatja – ami miatt az eleinte még könnyedén kezelhető apró probléma is súlyossá válhat. Egy biztos: a fogorvostól való félelmével nincs egyedül! Mos eláruljuk, hogy a Profidentben miért nincsen mitől tartania!
Bereczky Mihály (44) családi örökségként kapta a rossz fogakat. Számított rá, hogy előbb-utóbb gondjai lesznek, hiszen végignézte, ahogy több közeli rokona is teljesen fogatlan lett öregségére. Ám ami történt, még így is váratlanul érte.
Magyarország évek óta fogászati nagyhatalom, az európai fogászati turizmus közel 40 százaléka hazánkba irányul. Míg a külföldiek egymásnak adják a budapesti és a vidéki rendelők kilincsét, ugyanez nem mondható el honfitársainkról. A lakosság több mint egyharmada csak akkor megy el fogorvoshoz, amikor már problémája van, és többen keresik fel a fogorvost foghúzás, mint általános ellenőrzés miatt.
Az álomnyaralás rémálommá változhat, ha ránk tör a kínzó fogfájás. Márpedig a fogfájás az olyan, hogy nem nézi a naptárt, elérhet bennünket hétköznap, karácsonykor, de akár a jól megérdemelt vakációnk kellős közepén is. Ráadásul nem csak minket gyötör meg, hanem előbb-utóbb a családunk többi tagját is, hiszen sajgó foggal nehéz jófejnek maradni. (Talán ez a magyarázat a „harapós kedvében van” kifejezés eredetére…?)
A szénhidrátból a szájban élő baktériumok a lebontás folyamatakor melléktermékként savat képeznek, amely rendkívüli módon károsítja az alacsony Ph-ra érzékeny fogfelszínt. Ám ha nem engedjük, hogy a száj Ph-értéke csökkenjen, akkor a folyamat megáll.
Nem is gondolnánk erről a (reméljük, mindenki számára) rutin tevékenységről, de valójában nagyon nehéz helyesen fogat mosni. A fogorvosok megfigyelése szerint a legtöbbünk nem jól mozgatja a fogkefét, nem tisztítja meg a fogak összes felszínét és a fogközöket, de a bajok sokszor már a megfelelő fogkefe kiválasztásakor kezdődnek.
Egy nap egy lejtős budai úton száguldott lefelé, amikor hirtelen kifutott a kerekek alól az út, repült a bicikli és repült Tomi is. A fájdalmas földet érés után kábán tápászkodott föl, az oldalán fekvő bicikli kereke vadul pörgött. Végigtapogatta magát, karja, lába a helyén.
A fogászatban is egyre nagyobb szerep jut a digitalizációnak, illetve a 3D-s nyomtatásnak. „A CAD/CAM (számítógéppel tervezett, számítógép által legyártott) technológiával elkészített termékek előállítása ugyanúgy kezdődik, mint a klasszikus fogtechnikai módszerek esetében.
„Nyitott, emberséges hozzáállás, precíz, minőségi orvosi ellátás, és igényes rendelői környezet. Számomra ilyen a tökéletes fogászati klinika” – mondja Bihari Viktória. A közkedvelt Tékasztorik című blog szerzője.
„Gyermekkoromtól kezdve lenyűgöz a biológia világa, mindig is érdekelt az emberi test felépítése és működése, valamint a minket körülvevő élővilág. Biológia-fizika szakos gimnáziumba jártam, így a pályaválasztás során fel sem merült bennem, hogy az orvosi szakmától eltérő hivatást válasszak.”
Számomra az jelent nagy örömet, amikor a kezdetben félénk páciens a kezelés végén boldogan száll ki a székből, a következő alkalomra pedig már bátran jön. Ehhez türelemmel és megértéssel kell a páciens felé fordulni, a jó fogorvosláshoz látni kell a fog mögött az embert.
A mindig mosolygós doktornő 2011-ben került a Profident Fogászati Centrumhoz, ahol a fogszabályozás mellett lehetősége nyílt többféle szakterületen is tapasztalatot szerezni.
A mai napig sokan tartanak a fogbeültetéstől az esetlegesen felmerülő kellemetlenségek miatt. A félelmeink nagy része azonban a legtöbb esetben alaptalan. Ezt bizonyítja Mikula Andrea a Profident Fogászati Centrum páciense is.
Ki ne álmodta volna már életében, hogy fogai szétmorzsolódtak, vagy nemes egyszerűséggel kihullottak? Pszichológusok hada vizsgálta, mi a megfejtése ezeknek a szorongásos álomképeknek.
A fogászati implantátum a fogpótlás művészetének egyik leghatékonyabb és legmodernebb eszköze. Ám ahogyan lenni szokott, a módszer népszerűségének növekedésével párhuzamosan a tévhitek száma is megszaporodott a köztudatban, elrettentve ezzel egyes betegeket a beavatkozástól.
Tart a beavatkozástól? Túl drágának tartja? Nem hisz a tartósságában? El sem tudja képzelni, hogy valamit beültessenek a szájába? Itt megtalál mindent, amit tudni akart az implantátumokról, de félt megkérdezni.
A foghiányos állapot számtalan egészségügyi, illetve esztétikai problémát okozhat mindennapjaink során. Szerencsére a modern fogimplantátumoknak köszönhetően ma már helyreállíthatjuk mosolyunkat, és visszaszerezhetjük elveszett önbizalmunkat!
Kislány korában nyári munkára jelentkezett egy orvosi rendelőbe. A “látogatás” mindent eldöntött.
Dr Gucsi Végh Krisztián a Profident család egyik legrégebbi tagja, aki az állandóságot, a nyugalmat nem csak a magánéletben, de fogorvosként is nagy értéknek tartja.
Több ezer implantátumot ültetett be az utóbbi évtizedben Dr. Molnár Zsolt, aki szerint szinte minden foghiány orvosolható ezzel az eljárással.
Ha megvágjuk az ujjunkat, természetesen nem jut eszünkbe, hogy levágassuk a karunkat. Ugyanígy nem szükséges egy begyulladt fog miatt azonnal a foghúzásra gondolnunk, mivel a legtöbb esetben gyökérkezeléssel megmenthető lehet saját fogunk. Ráadásul a kezelés ma már fájdalommentesen elvégezhető.
Itt az ideje a tévhitek eloszlatásának: a cirkónium híd nem sugároz, nem okoz allergiát, ellenben kemény, ellenálló, így nem csak a metsző-, de az őrlőfogak esetén is alkalmazható. Dr. Gucsi Végh Krisztiánnal a korszerű, esztétikus, fémmentes hidakról beszélgettünk.
Ma már itthon is könnyedén hozzájuthatunk a vakítóan fehér celebmosolyhoz, elég, ha profi szakemberhez fordulunk. Házi praktikákkal, neten rendelt kétes szerekkel viszont ne kísérletezzünk.
Gyakran halljuk, hogy az ápolt megjelenés fél siker, legyen szó állásinterjúról, randevúról vagy akár egy szimpla baráti összejövetelről. Talán mondanunk sem kell, hogy külsőnk ragyogásán sokat dob fogunk hófehér csillogása is, ami – ha nem otthon kísérletezgetünk, hanem egy jó szakember segítségét kérjük – szerencsére bármikor elérhető.